Piezo Rinoplasti

Piezo Rinoplasti Nedir?

Piezo rinoplasti; günümüzde uygulanan burun estetiklerinden biridir ve oldukça sık uygulanan plastik bir ameliyattır. Piezo rinoplasti, burun kemiğini hassas bir şekilde biçimlendirmeyi ve ultrasonik salımlar ile burun yapısını şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Burun estetiği konusunda adeta bir devrim yaratacak özelliklere ve sonuçlara sahip olan piezo rinoplasti, burun kemiği üzerinde hassas hareket etmesi ile yenilikçi bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Piezo rinoplasti uygulaması ile burun kemiğinde oluşan yapısal bozukluklar ve asimetrik görüntüler yok edilmektedir. Piezo rinoplasti işleminde piezoelektrik aletler kullanılarak burun kemiğinin şekillenmesi için ultrasonik titreşimler ile kıkırdak, cilt gibi yumuşak dokulara zarar verme olasılığı bulunmamaktadır.

Ultrasonik titreşimler sayesinde burun çevre dokuları aynı dururken burun şekillendirme işlemi devam ettirilmektedir. Piezo rinoplasti, normal bir rinoplasti operasyonundan farklıdır çünkü yalnızca açık burun estetiğinde kullanıma uygun bir işlemdir. Piezo rinoplasti operasyonu titizlik ve oldukça hassas hareket edilerek yapılmaktadır ve bu da operasyon sonrası ortaya çıkacak riskleri minimuma indirmektedir. Ultrasonik rinoplasti burnu konturlama amacı ile ses dalgalarını devreye sokan bir motorlu cihaz olup burnun yeniden daha estetik görünüme sahip olması için şekillendirmektedir. Ultrasonik rinoplasti, sadece burun kemikleri üzerinde hareket etmektedir ve hedeflediği alan burun kemikleridir yani diğer yumuşak dokulara bir zararı olmamaktadır.

Piezo Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatları, fonksiyonlu ve ayrıntılı değerlendirmeye ihtiyaç duyduğu için kolay olan bir ameliyat türü değildir ve mutlaka alanında uzman bir doktor ister. Piezo rinoplasti operasyonu burun anatomisinde başarılı ve alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır ki operasyon riskleri minimum seviyede ilerlemeli. Piezo rinoplasti öncesi her ameliyatta olduğu gibi doktor tarafından hastalar muayene edilmektedir ve detaylı bir muayene ile hastanın istekleri ve arzuları değerlendirilmektedir. Operasyon öncesi ameliyata engel olabilecek olan herhangi bir hastalığın var olup olmadığı da araştırılmaktadır.

Piezo rinoplasti cerrahi bir girişim olduğu için anestezi eşliğinde yapılmaktadır ve açık rinoplasti tekniğinde kullanıma uygun olan bir işlemdir. Burun kemiği üzerine etki eden bir operasyon olduğundan piezoelektrik cihazla burun kemiğine minimal kesi atılarak operasyon başlatılmaktadır. Piezoelektrik titreşimlerle yüksek hızlı ses dalgaları yayılmaktadır ve kemik dokusu kesilmektedir. Bu teknik ile işlem sırasında az miktarda kanama olmaktadır ve bu sayede operasyon sonrası şişlik ve ödem oluşumu nadir görülmektedir. Açık burun ameliyatları süresi yaklaşık olarak 2-3 saat gibi bir zaman diliminde tamamlanmaktadır fakat piezo yöntemi kullanıldığında detaylı bir işlem devreye girdiği için ameliyat süresi fazla olabilmektedir. Operasyon esnasında minimal kesi yapılan yerden şekil bozukluğu yaratan kemik bulunarak ses dalgaları sayesinde sorun yaratan kemik çıkarılmaktadır ve fazla parçalar da alınmaktadır.

Piezo Rinoplasti Kimler İçin Uygundur?

Piezo rinoplasti; burun yapısından ve şeklinden rahatsız olan kişiler, burun kemeri sorunu yaşayan ve buna bağlı solunum sıkıntısı çeken kişiler, 18 yaşından büyük kişiler için oldukça uygun bir estetik ameliyattır.

Piezo Rinoplasti Fiyatları

Piezo rinoplasti; hastanın burun şikayetlerine ve operasyonun yapılacağı yere bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Piezo rinoplasti hakkında ve fiyatlarını öğrenmek için sitemiz irtibat numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Piezo Rinoplasti İyileşme Süreci

Piezo rinoplasti sonrası nadir olarak görülen şişlik ve morluklar 1 hafta içerisinde yok olmaktadır. Buruna yerleştirilen atel bir hafta sonra çıkarılmaktadır ve hasta iyileşme sürecine doğru gitmektedir. Piezo rinoplasti iyileşme süreci her hastada aynı sürede olmamaktadır ve hastanın yaşına, cilt dokusuna ve operasyon işlemlerine göre iyileşme süresi de değişmektedir. Piezo rinoplasti sonrası hastanın iyileşme süreci içerisinde buruna herhangi bir darbe almamaya, tempolu spor yapmamaya ve fazla güneşe maruz kalmamaya dikkat etmelidirler.